Samarbeid og fremgang

I løpet av 2015/2016 fikk misjonen i Ituri inn en del midler fra pinsekirken Filadelfia Ålesund og Anne Massi Solholm som sammen med lokale givere i Bunia utgjorde at vi klarte å få opp veggene i kirken vår Eben Ezer. I 2016 fikk vi også inn en del midler fra LU (det norske landsutvalget for pinsemisjonen i Kongo), men valgte å sette disse midlene på hold for å gi de lokale medarbeiderne våre her i Kongo mulighet og tid til å være med i byggeprosessen. Tålmodighet og ventetid har virkelig vist seg å gi frukt. Med gaven fra LU, samt en generøs gave fra Lars Hara Bringeland og nå sist også støtte fra PYM, fikk misjonen nylig handlet inn takplater, plank og sement som ble kjørt til byggeplassen i forberedelse for å få på plass kirketaket.

Denne gaven har den siste måneden resultert i en stor oppvåkning blant slitne og trette lokale kristne som nå med en fornyet styrke og et helt og villig hjerte, gjør alt de kan for å samle inn siste rest. Hver dag ser vi store forandringer i byggeprosessen, og vi tror nok ikke at det er lang tid igjen til vi endelig kan få ferdig det enormt store prosjektet med å få på plass taket, og etterhvert rive den lille trekirken som er blitt så alt for liten for de 223 aktive barna og voksne i menigheten.eben-ezer-kirketak-2eben-ezer-kirketak-7Hva gavene fra Norge og misjonen gjør med de lokale kristnes giverglede og fornyet håp for utvikling er en fryd å få være vitne til i misjonsfeltet. Forrige søndag da vi deltok på kirkens Gudstjeneste, ble det rimelig varmt og trangt om plassen da dansen og jubelen tok til i det menigheten gav Gud ære og takk. Til alle dere som er med oss fra Norge via bønn og økonomiske gaver for dette prosjektet: Tusen, tusen takk for alt dere er med om å gi.februar-kirketak-2-16Tenkte det var passende å avslutte dagens lille glad rapport med Eben Ezer kirkens “slagord” for disse byggeårene. Ordet er hentet fra 1.Krønikerbok 28:10 og står skrevet på lingala, swahili og fransk på veggene i den lille trekirken; Bare se nå, for Herren har utvalgt deg til å bygge et hus til helligdommen. Vær bare sterk og gjør det!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s